PJA100F-36-T
Cosel USA, Inc.
Product No:
PJA100F-36-T
Description:
AC/DC CONVERTER 36V 101W
Product Status Active
Efficiency 89%
Mfr Cosel USA, Inc.
Features Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C (With Derating)
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CE, CSA, cURus, DEMKO, UL
Voltage - Output 1 36V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 4.29" L x 1.61" W x 3.82" H (109.0mm x 40.9mm x 97.0mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 2.8 A
Series PJA (100W)
Power (Watts) 101W