PJA150F-24-J
Cosel USA, Inc.
Product No:
PJA150F-24-J
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
Description:
AC/DC CONVERTER 24V 154W
Product Status Active
Efficiency 90%
Mfr Cosel USA, Inc.
Features Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CE, CSA, cURus, DEMKO, UL
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 5.08" L x 1.61" W x 3.82" H (129.0mm x 40.9mm x 97.0mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 6.4 A
Series PJA (150W)
Power (Watts) 154W