PK-20A25WQ
Mallory Sonalert Products Inc.
Product No:
PK-20A25WQ
Description:
BUZZER PIEZO 12V 23MM FLANGE
In Stock : 128
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Input Type DC
Height - Seated (Max) 0.717" (18.20mm)
Approval Agency -
Duration -
Termination Wire Leads
Voltage - Rated 12 V
Mounting Type Panel Mount, Flange
Size / Dimension 0.906" Dia (23.00mm)
Current - Supply 25mA
Product Status Active
Voltage Range 3 ~ 24V
Ratings -
Driver Circuitry Indicator, Internally Driven
Series PK
Sound Pressure Level (SPL) 95dB @ 12V, 30cm
Technology Piezo
Mfr Mallory Sonalert Products Inc.
Frequency 2.5kHz