PL054-6-40-01
Marlow Industries, Inc.
Product No:
PL054-6-40-01
Description:
TEM 40X40X3.91
In Stock : 40
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature 85°C
Voltage - Max 14.7 V
Delta Tmax @ Th 66°C @ 27°C
Qmax @ Th 54.0W @ 27°C
Current - Max 6 A
Size / Dimension Square - 40.01mm L x 40.01mm W
Product Status Active
Number of Stages 1
Resistance 2.24 Ohms
Series PL054-6
Mfr Marlow Industries, Inc.
Features Lead Wires
Height 4.01mm