PL10-20-130B
Tamura
Product No:
PL10-20-130B
Manufacturer:
Tamura
Description:
PWR XFMR LAMINATED 10VA TH
User Guide
Center Tap No
Termination Style PC Pin
Height - Seated (Max) 36.20mm
Voltage - Primary 115V, 230V
Voltage - Isolation 3500Vrms
Secondary Winding(s) Dual
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 47.60mm L x 39.70mm W
Product Status Active
Current - Output (Max) Parallel 1A, Series 500mA
Weight -
Primary Winding(s) Dual
Series PL10-xx130B
Type Laminated Core
Power - Max 10VA
Mfr Tamura
Package Tube
Voltage - Secondary (Full Load) Parallel 10V, Series 20V