Home / LED Drivers / PLDA60-D833-277DA
minImg
PLDA60-D833-277DA
CUI Inc.
Product No:
PLDA60-D833-277DA
Manufacturer:
CUI Inc.
Description:
PWR SUPPLY LED DVR AC/DC
User Guide
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Voltage - Input (Max) 305VAC
Termination Style Wire Leads
Voltage - Isolation 3.75 kV
Approval Agency CE, cURus, PSE, TUV
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 10.32" L x 1.58" W x 0.99" H (262.0mm x 40.0mm x 25.2mm)
Product Status Obsolete
Weight 1.168 lbs (530 g)
Current - Output (Max) 833mA, 833mA
Ratings IP67
Number of Outputs 2
Voltage - Input (Min) 90VAC
Series PLDA60 (60W)
Power (Watts) 60 W
Type Constant Current
Efficiency 85%
Voltage - Output 9 ~ 36V