Home / LED Drivers / PLED150W-333-C0450-D
minImg
PLED150W-333-C0450-D
Thomas Research Products
Product No:
PLED150W-333-C0450-D
Description:
LED DRVR CC AC/DC 111-333V 450MA
User Guide
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -
Voltage - Input (Max) 277VAC
Termination Style Wire Leads
Approval Agency CE, cURus
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 7.60" L x 2.33" W x 1.47" H (193.0mm x 59.2mm x 37.3mm)
Product Status Active
Weight 1.6 lbs (725.7 g)
Current - Output (Max) 450mA
Ratings IP66, NEMA 6
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 100VAC
Series PLED150W
Power (Watts) 150 W
Type Constant Current
Efficiency 92%
Voltage - Output 111 ~ 333V