PLT10HH101150PNL
Murata Electronics
Product No:
PLT10HH101150PNL
Manufacturer:
Murata Electronics
Description:
CMC 15A 2LN 100 OHM SMD AEC-Q200
In Stock : 3701
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) (Max) 2.3mOhm
Impedance @ Frequency 100 Ohms @ 10 MHz
Approval Agency -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.508" L x 0.358" W (12.90mm x 9.10mm)
Height (Max) 0.370" (9.40mm)
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series PLT10H
Voltage Rating - DC 300V
Package / Case Vertical, 4 PC Pad
Number of Lines 2
Current Rating (Max) 15A