Home / Oscillators / PM113-200.0M-T
minImg
PM113-200.0M-T
Connor Winfield
Product No:
PM113-200.0M-T
Manufacturer:
Connor Winfield
Description:
XTAL OSC XO 200.0000MHZ LVPECL
User Guide
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.069" (1.75mm)
Frequency Stability ±25ppm
Current - Supply (Max) 95mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series PM
Function Enable/Disable
Type XO (Standard)
Package / Case 6-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Output LVPECL
Mfr Connor Winfield
Base Resonator Crystal
Frequency 200 MHz