PM125SH-180M
Bourns Inc.
Product No:
PM125SH-180M
Description:
FIXED IND 18UH 3A 34 MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -30°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.256" (6.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 3 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 34mOhm Max
Inductance 18 µH