PM202-14BN1
FSP Technology Inc.
Product No:
PM202-14BN1
Manufacturer:
FSP Technology Inc.
Description:
AC/DC CONVERTER 24V 150W
In Stock : 35
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial), Medical
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Minimum Load Required -
Approval Agency CE, cURus, TUV, UL
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 5.00" L x 3.00" W x 1.50" H (127.0mm x 76.2mm x 38.1mm)
Product Status Active
Number of Outputs 1
Current - Output 1 6.25 A
Series PM202 (202W)
Power (Watts) 150W
Type Open Frame
Efficiency 91%
Standard Number 60601-1; 62368-1
Mfr FSP Technology Inc.
Features Adjustable Output, Universal Input
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC