PM2120-681K
Bourns Inc.
Product No:
PM2120-681K
Description:
FIXED IND 680UH 3A 142 MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.850" (21.59mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 3 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 1.201" L x 1.000" W (30.50mm x 25.40mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 142mOhm Max
Inductance 680 µH