PM4HS-H-DC12VW
Panasonic Industrial Automation Sales
Product No:
PM4HS-H-DC12VW
Description:
RELAY TIME DELAY 500HRS 5A 250V
User Guide
Timing Initiate Method Input Voltage
Termination Style Plug In, 8 Pin (Octal)
Delay Time 0.1 Sec ~ 500 Hrs
Circuit DPDT (2 Form C)
Mounting Type Socketable
Product Status Obsolete
Relay Type Mechanical Relay
Series PM4H
Function On-Delay
Voltage - Supply 12VDC
Mfr Panasonic Industrial Automation Sales
Timing Adjustment Method Hand Dial
Package Bulk
Contact Rating @ Voltage 5A @ 250VAC