PMA15F-5-T1
Cosel USA, Inc.
Product No:
PMA15F-5-T1
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
Description:
AC/DC CONVERTER 5V
User Guide
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -10°C ~ 70°C
Applications Medical
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 2 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CE, cURus, TUV
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 4.06" L x 1.22" W x 3.07" H (103.1mm x 31.0mm x 78.0mm)
Product Status Active
Number of Outputs 1
Current - Output 1 3 A
Series PMA (15W)
Type Open Frame
Efficiency 74%
Mfr Cosel USA, Inc.
Package Box
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC