PMD2406PKV2-A.GN
Sunon Fans
Product No:
PMD2406PKV2-A.GN
Manufacturer:
Sunon Fans
Description:
FAN AXIAL 60X20MM 24VDC WIRE
User Guide
Air Flow -
Noise -
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) -
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 24VDC
Product Status Obsolete
Voltage Range -
RPM -
Mfr Sunon Fans
Material - Frame Polybutylene Terephthalate (PBT)
Features Auto Restart
Width 20.00mm
Operating Temperature -
Static Pressure -
Bearing Type Vapo-Bearing™
Approval Agency -
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Square - 60mm L x 60mm H