PMH-30M-DC12V
Panasonic Industrial Automation Sales
Product No:
PMH-30M-DC12V
Description:
RELAY TIME DELAY 30MIN 7A 250V
User Guide
Timing Initiate Method Input Voltage
Termination Style Plug In, 8 Pin (Octal)
Delay Time 0.15 Sec ~ 30 Min
Circuit DPDT (2 Form C)
Mounting Type Socketable
Product Status Obsolete
Relay Type Mechanical Relay
Series PMH
Function On-Delay
Voltage - Supply 12VDC
Mfr Panasonic Industrial Automation Sales
Timing Adjustment Method Hand Dial
Package Bulk
Contact Rating @ Voltage 7A @ 250VAC