PNIRR-10V
JST Sales America Inc.
Product No:
PNIRR-10V
Description:
CONN RCPT HSG 10POS 2.00MM
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Number of Rows 1
Number of Positions 10
Color Natural
Contact Type Male Pin
Row Spacing -
Mounting Type Panel Mount
Fastening Type Latch Lock
Product Status Active
Insulation Material Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Series PNI
Note Contacts Not Included
Mfr JST Sales America Inc.
Pitch 0.079" (2.00mm)