POEA2FB1V27W1X3
Eaton - Electronics Division
Product No:
POEA2FB1V27W1X3
Description:
TRANSF FLYBACK POE 27W 3V
User Guide
Footprint -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Chipset Manufacturer -
Applications Power Over Ethernet (PoE)
Height - Seated (Max) 0.615" (15.62mm)
Voltage - Primary 33 ~ 57V
Voltage - Isolation 1500Vrms
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension -
Product Status Active
Intended Chipset -
Series POEA2FB
Type -
Mfr Eaton - Electronics Division
Frequency -
Style -
Package Tape & Reel (TR)
Voltage - Auxiliary 10V
Inductance @ Frequency 100µH