PPL200U-120
Phihong USA
Product No:
PPL200U-120
Manufacturer:
Phihong USA
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 192W
In Stock : 102
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Polarization -
Input Type Cord (Sold Separately)
Applications ITE (Commercial)
Form Desktop (Class I)
Output Connector Power DIN, 4 Pin
Approval Agency cULus, IEC
Input Connector IEC 320-C14
Size / Dimension 7.21" L x 3.19" W x 1.67" H (183.2mm x 81.0mm x 42.3mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 16A
Series PPL200U (200W)
Power (Watts) 192 W
No Load Power Consumption 150mW (Max)
Region Utilized International
Cord Length 47.2" (1.20m)
Efficiency Level VI, CoC Tier 2
Voltage - Output 12V
Mfr Phihong USA
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC