PR02000201009JR500
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
PR02000201009JR500
Package:
Axial
Description:
RES 10 OHM 2W 5% AXIAL
In Stock : 25228
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.154" Dia x 0.394" L (3.90mm x 10.00mm)
Temperature Coefficient ±250ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 10 Ohms
Series PR02
Power (Watts) 2W