PR02000209101JR500
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
PR02000209101JR500
Description:
RES 9.1K OHM 2W 5% AXIAL
In Stock : 14293
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.154" Dia x 0.394" L (3.90mm x 10.00mm)
Temperature Coefficient ±250ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 9.1 kOhms
Series PR02
Power (Watts) 2W