PR03000204300JAC00
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
PR03000204300JAC00
Description:
RES 430 OHM 3W 5% AXIAL
In Stock : 87
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.205" Dia x 0.657" L (5.20mm x 16.70mm)
Temperature Coefficient ±250ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 430 Ohms
Series PR03
Power (Watts) 3W