Home / Resonators / PRQC20.00CR1010V00L
minImg
PRQC20.00CR1010V00L
KYOCERA AVX
Product No:
PRQC20.00CR1010V00L
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CERAMIC RES 20.0000MHZ 10PF SMD
User Guide
Frequency Tolerance ±0.1%
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Frequency Stability ±0.5%
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.051" W (3.20mm x 1.30mm)
Product Status Obsolete
Series PRQC, Kyocera
Type Ceramic
Package / Case 3-SMD, Non-Standard
Mfr KYOCERA AVX
Frequency 20 MHz
Capacitance 10 pF
Features Built in Capacitor
Height 0.039" (1.00mm)