PS0030BE15133BJ1
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
PS0030BE15133BJ1
Description:
CAP CER 150PF 5KV R85 AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 5000V (5kV)
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 1.417" Dia (36.00mm)
Temperature Coefficient R85
Product Status Active
Ratings -
Series PS
Package / Case Axial, Can - Screw Terminals
Thickness (Max) -
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 150 pF