PS20-11PD1BR10K
TT Electronics/BI
Product No:
PS20-11PD1BR10K
Manufacturer:
TT Electronics/BI
Description:
SLIDE POT 10K OHM 0.1W TOP 20MM
User Guide
Fader Type Standard
Tolerance ±20%
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension Rectangular - 1.378" L x 0.354" W x 0.256" H (35.00mm x 9.00mm x 6.50mm)
Product Status Active
Resistance 10 kOhms
Series PSxx
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Travel Range 20mm