PS30L-Y01BR50K
TT Electronics/BI
Product No:
PS30L-Y01BR50K
Manufacturer:
TT Electronics/BI
Description:
SLIDE POT 50K OHM 0.2W TOP 30MM
User Guide
Fader Type Standard, LED
Tolerance ±20%
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension Rectangular - 1.772" L x 0.354" W x 0.276" H (45.00mm x 9.00mm x 7.00mm)
Product Status Active
Resistance 50 kOhms
Series PSxxL
Power (Watts) 0.2W, 1/5W
Travel Range 30mm