PS45-20MA1BR100K
TT Electronics/BI
Product No:
PS45-20MA1BR100K
Manufacturer:
TT Electronics/BI
Description:
SLIDE POT 100K OHM 0.125W TOP
User Guide
Fader Type Dual
Tolerance ±20%
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension Rectangular - 2.362" L x 0.354" W x 0.256" H (60.00mm x 9.00mm x 6.50mm)
Product Status Active
Resistance 100 kOhms
Series PSxx
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Travel Range 45mm