PS45M-0ME1BR5K
TT Electronics/BI
Product No:
PS45M-0ME1BR5K
Description:
SLIDE POT 5K OHM 0.125W TOP 45MM
User Guide
Fader Type Dual
Tolerance ±20%
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension Rectangular - 2.362" L x 0.354" W x 0.276" H (60.00mm x 9.00mm x 7.00mm)
Product Status Active
Resistance 5 kOhms
Series PSxxM
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Travel Range 45mm