PS60G-B3SBR200K
TT Electronics/BI
Product No:
PS60G-B3SBR200K
Description:
SLIDE POT 200KOHM 0.25W TOP 60MM
User Guide
Fader Type Dual
Tolerance ±20%
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension Rectangular - 3.425" L x 0.630" W x 0.433" H (87.00mm x 16.00mm x 11.00mm)
Product Status Active
Resistance 200 kOhms
Series PSxxG
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Travel Range 60mm