PS60M-0MD1BR20K
TT Electronics/BI
Product No:
PS60M-0MD1BR20K
Description:
SLIDE POT 20K OHM 0.2W TOP 60MM
User Guide
Fader Type Dual
Tolerance ±20%
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension Rectangular - 2.953" L x 0.354" W x 0.276" H (75.00mm x 9.00mm x 7.00mm)
Product Status Active
Resistance 20 kOhms
Series PSxxM
Power (Watts) 0.2W, 1/5W
Travel Range 60mm