PSA120U-120V
Phihong USA
Product No:
PSA120U-120V
Manufacturer:
Phihong USA
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 120W
User Guide
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Polarization -
Input Type Cord (Sold Separately)
Applications ITE (Commercial)
Form Desktop (Class I)
Output Connector Rectangular, 6 Position
Approval Agency CE, cULus
Input Connector IEC 320-C14
Size / Dimension 6.85" L x 3.03" W x 1.69" H (174.0mm x 77.0mm x 43.0mm)
Product Status Obsolete
Weight 1.8 lbs (816.5 g)
Current - Output (Max) 10A
Series PSA120U-V (120W)
Power (Watts) 120 W
No Load Power Consumption 500mW (Max)
Region Utilized International
Cord Length 39.4" (1.00m)
Efficiency Level V
Voltage - Output 12V
Mfr Phihong USA
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC