PSAC24A-120L6
Phihong USA
Product No:
PSAC24A-120L6
Manufacturer:
Phihong USA
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 24W
In Stock : 1518
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Polarization Positive Center
Input Type Fixed Blade
Applications ITE (Commercial)
Form Wall Mount (Class II)
Output Connector Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Approval Agency CB, CE, cULus, cURus, TUV
Input Connector NEMA 1-15P
Size / Dimension 3.29" L x 1.38" W x 2.11" H (83.5mm x 35.0mm x 53.5mm)
Product Status Not For New Designs
Weight 0.364 lb (165.11 g)
Current - Output (Max) 2A
Series PSAC24A-L6 (24W)
Power (Watts) 24 W
No Load Power Consumption 30mW (Max)
Region Utilized North America
Cord Length 59" (1.50m)
Efficiency Level VI
Voltage - Output 12V
Mfr Phihong USA
Package Bulk
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC