PSAC30U-560L6
Phihong USA
Product No:
PSAC30U-560L6
Manufacturer:
Phihong USA
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 56V 30W
In Stock : 100
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Polarization Positive Center
Input Type Cord (Sold Separately)
Applications ITE (Commercial)
Form Desktop (Class I)
Output Connector Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm
Approval Agency CE, cULus
Input Connector IEC 320-C14
Size / Dimension 4.07" L x 1.65" W x 1.13" H (103.4mm x 42.0mm x 28.7mm)
Product Status Active
Weight 4.94 oz (140 g)
Current - Output (Max) 540mA
Series PSAC30U (30W)
Power (Watts) 30 W
No Load Power Consumption -
Region Utilized International
Cord Length 59" (1.50m)
Efficiency Level VI
Voltage - Output 56V
Mfr Phihong USA
Package Bulk
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC