PSAW36I-14-B2
TT Electronics/Power Partners Inc.
Product No:
PSAW36I-14-B2
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 36W
In Stock : 10
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature 0°C ~ 60°C
Polarization Positive Center
Input Type Multi-Blade (Single Blade Included)
Applications ITE (Commercial)
Form Wall Mount (Class II)
Output Connector Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm
Approval Agency CB, CE, CCC, cULuS, FCC, KC
Input Connector Multi-Blade (Included)
Size / Dimension 3.83" L x 1.78" W x 1.22" H (97.3mm x 45.2mm x 31.0mm)
Product Status Active
Weight -
Current - Output (Max) 1.5A
Series PSAW36I (36W)
Power (Watts) 36 W
No Load Power Consumption 100mW
Region Utilized International
Cord Length 47" (1.20m)
Efficiency Level VI
Voltage - Output 24V
Standard Number 62368-1
Mfr TT Electronics/Power Partners Inc.
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC