PSC30U-120V
Phihong USA
Product No:
PSC30U-120V
Manufacturer:
Phihong USA
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 30W
User Guide
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Polarization Positive Center
Input Type Cord (Sold Separately)
Applications ITE (Commercial)
Form Desktop (Class I)
Output Connector Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm
Approval Agency cULus
Input Connector IEC 320-C14
Size / Dimension 3.88" L x 2.17" W x 1.24" H (98.5mm x 55.0mm x 31.5mm)
Product Status Obsolete
Weight 0.536 lb (243.13 g)
Current - Output (Max) 2.5A
Series PSC30U (30W)
Power (Watts) 30 W
No Load Power Consumption 500mW (Max)
Region Utilized International
Cord Length 59" (1.50m)
Efficiency Level IV
Voltage - Output 12V
Mfr Phihong USA
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC