PSF-75-B-CNF
CUI Inc.
Product No:
PSF-75-B-CNF
Manufacturer:
CUI Inc.
Description:
AC/DC CONVERTER 2X13.8V 5V 75W
User Guide
Product Status Obsolete
Efficiency 85%
Mfr CUI Inc.
Features Adjustable Output, DC Input Capable, Universal Input
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 13.8V
Voltage - Output 3 5V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CE, cURus, TUV
Voltage - Output 1 13.8V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 5.10" L x 3.84" W x 1.48" H (129.5mm x 97.5mm x 37.5mm)
Number of Outputs 3
Current - Output 2 2.07 A
Current - Output 1 4.4 A
Series PSF-75 (75W)
Power (Watts) 75W
Type Enclosed
Current - Output 3 3 A