PSK-15D-5-DIN
CUI Inc.
Product No:
PSK-15D-5-DIN
Manufacturer:
CUI Inc.
Description:
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 5V 15W
User Guide
DC Voltage - Input (Max) 430V
Product Status Active
Current - Output (Max) 3A
AC Voltage - Input 85 ~ 305 VAC
DC Voltage - Input (Min) 100V
Efficiency 85%
Mfr CUI Inc.
Features -
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Input Type AC or DC
Applications Household Appliances, ITE (Commercial), Medical
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CE, cURus
Voltage - Output 1 5V
Size / Dimension 2.99" L x 1.24" W x 1.45" H (76.0mm x 31.5mm x 36.9mm)
Number of Outputs 1
Series PSK-15D (15W)
Power (Watts) 15W