PSK-S25D-9-DIN
CUI Inc.
Product No:
PSK-S25D-9-DIN
Description:
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 9V 23W
User Guide
DC Voltage - Input (Max) 370V
Product Status Active
Current - Output (Max) 2.5A
AC Voltage - Input 85 ~ 264 VAC
DC Voltage - Input (Min) 100V
Efficiency 81%
Mfr CUI Inc.
Features Adjustable Output, Universal Input
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Input Type AC or DC
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CB Scheme, IEC, UL
Voltage - Output 1 9V
Size / Dimension 2.13" L x 1.44" W x 3.78" H (54.0mm x 36.6mm x 96.1mm)
Number of Outputs 1
Series PSK-S25D (25W)
Power (Watts) 23W