PTHF25R-180SM
API Delevan Inc.
Product No:
PTHF25R-180SM
Description:
FIXED IND 25UH 1.33A 150MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) 600mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.300" (7.62mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 1.33 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.340" L x 0.340" W (8.64mm x 8.64mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 150mOhm Max
Inductance 25 µH
Series PTHFR-SM
Type Toroidal
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 30MHz