PTN10-A22SB20
CUI Devices
Product No:
PTN10-A22SB20
Manufacturer:
CUI Devices
Description:
TRIMMER POTENTIOMETER, 10MM, VER
In Stock : 1995
User Guide
Termination Style PC Pins
Tolerance ±20%
Number of Turns 1
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension Round - 0.406" Dia (10.30mm)
Temperature Coefficient -
Product Status Active
Resistance 2 MOhms
Series PTN10
Power (Watts) 0.15W