PTN1206E3243BST1
Vishay Dale Thin Film
Product No:
PTN1206E3243BST1
Description:
RES SMD 324K OHM 0.1% 0.4W 1206
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.033" (0.84mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Resistance 324 kOhms
Series PTN
Power (Watts) 0.4W, 2/5W