PV275K3225T
Stackpole Electronics Inc
Product No:
PV275K3225T
Description:
VARISTOR 430V 400A 2SMD JLEAD
In Stock : 1990
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 387 V
Capacitance @ Frequency 75 pF @ 1 kHz
Mounting Type Surface Mount, MLCV
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 430 V
Varistor Voltage (Max) 473 V
Series PV
Energy 13J
Package / Case 2-SMD, J-Lead
Mfr Stackpole Electronics Inc
Maximum AC Volts 275 V
Number of Circuits 1
Package Tape & Reel (TR)
Maximum DC Volts 350 V
Current - Surge 400 A