PVZ3A103C01R00
Bourns Inc.
Product No:
PVZ3A103C01R00
Manufacturer:
Bourns Inc.
Description:
TRIMMER 10K OHM 0.1W J LEAD TOP
User Guide
Termination Style J Lead
Tolerance ±30%
Number of Turns 1
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension Rectangular - 0.126" x 0.122" Face (3.20mm x 3.10mm)
Temperature Coefficient ±500ppm/°C
Product Status Obsolete
Resistance 10 kOhms
Series PVZ3
Power (Watts) 0.1W, 1/10W