PWCD-C19C20-15A-02F-BLK
Unirise USA
Product No:
PWCD-C19C20-15A-02F-BLK
Manufacturer:
Unirise USA
Description:
CORD C19 - C20 14AWG BLACK 2FT
User Guide
Operating Temperature -
1st Connector IEC 320-C19
Voltage Rating 250V
Color Black
Current Rating (Amps) 15A
2nd Connector IEC 320-C20
Shielding -
Product Status Active
Wire Gauge 14 AWG
Series -
Length 2.00' (609.6mm)