PWR163S-25-2000FE
Bourns Inc.
Product No:
PWR163S-25-2000FE
Manufacturer:
Bourns Inc.
Package:
DPAK Style
Description:
RES SMD 200 OHM 1% 25W DPAK
In Stock : 1215
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.125" (3.17mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.320" L x 0.324" W (8.13mm x 8.22mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package DPAK Style
Ratings AEC-Q200
Resistance 200 Ohms
Series PWR163
Power (Watts) 25W