PWR221T-30-2001F
Bourns Inc.
Product No:
PWR221T-30-2001F
Manufacturer:
Bourns Inc.
Package:
TO-220-2
Description:
RES 2K OHM 1% 30W TO220-2
In Stock : 1075
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -50°C ~ 150°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.760" (19.30mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.410" L x 0.125" W (10.41mm x 3.18mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package TO-220-2
Resistance 2 kOhms
Series PWR221T-30
Power (Watts) 30W