PWR2615WR360J
Bourns Inc.
Product No:
PWR2615WR360J
Description:
RES 0.36 OHM 5% 1W 2615
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) 0.142" (3.60mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.260" L x 0.154" W (6.60mm x 3.90mm)
Temperature Coefficient ±150ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 360 mOhms
Series PWR2615
Power (Watts) 1W