PWR263S-35-2401F
Bourns Inc.
Product No:
PWR263S-35-2401F
Package:
D2PAK
Description:
POWER RESISTOR 1%
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.192" (4.88mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.398" L x 0.346" W (10.10mm x 8.80mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package D2PAK
Ratings AEC-Q200
Resistance 2.4 kOhms
Series PWR263S-35
Power (Watts) 35W