PWR3014W47R0FE
Bourns Inc.
Product No:
PWR3014W47R0FE
Manufacturer:
Bourns Inc.
Package:
3014
Description:
RES SMD 47 OHM 1% 1W 3014
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) 0.203" (5.15mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.295" L x 0.138" W (7.50mm x 3.50mm)
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 3014
Resistance 47 Ohms
Series PWR3014
Power (Watts) 1W