PWR4412-2SBR0200J
Bourns Inc.
Product No:
PWR4412-2SBR0200J
Manufacturer:
Bourns Inc.
Description:
RES 0.02 OHM 5% 1W RADIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 270°C
Composition Metal Element
Height - Seated (Max) 0.300" (7.62mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.450" L x 0.189" W (11.43mm x 4.80mm)
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Resistance 20 mOhms
Series PWR4412-2S
Power (Watts) 1W